Удосконалення сучасного уроку в початковій школі
шляхом підвищення професійної компетентності педагогів

Методична робота: крок вперед.

Якість навчально-виховного процесу школи, його результати певною мірою залежать від учителя, його теоретичної підготовки, педагогічної та професійної майстерності.

З метою поліпшення фахової підготовки педагогічних кадрів у нашому навчальному закладі проводиться спеціальна методична робота, яка спонукає кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня; сприяє взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, дає змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечує підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку.

Педагогічний колектив у нинішньому навчальному році продовжить свою роботу над єдиною навчально-методичною проблемою «Розвиток життєвих компетентностей учнів шляхом впровадження інтерактивних методів у навчально-виховний процес». Проблема визначена, мета сформульована. В роботу включилися циклові та інтегровані методичні об’єднання (суспільно-гуманітарного, математичного, естетичного, природничого, вчителів фізкультури та ЗВ, початкових класів, іноземної мови, класних керівників) та інші форми методичної роботи.

Пріоритетним напрямком шкільної методичної роботи залишається робота з молодими вчителями, яка здійснюється наставниками та Школою молодого вчителя «Паросток» (керівник Снєгова О.В.). Сьогодні наставники та їх підопічні беруть активну участь у заходах Місячника молодого вчителя. Старанно й по діловому вони збагачують свої знання, формують практичні вміння. Тож бажаємо їм успіхів і творчої наснаги.

Відповідно до плану внутрішньо шкільної методичної роботи  в навчальному закладі з 9 вересня по 9 жовтня 2013 року проводився Місячник молодого вчителя «Вінок Сухомлинському». Метою Місячника було  надання допомоги молодим учителям у розв’язанні проблем щодо  організації навчально-виховного процесу,  методик викладання предметів, ознайомлення з сучасними методами й технологіями навчання школярів, їх виховання, творчим використанням педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського з нагоди його 95-річчя від дня народження, впровадження перспективного педагогічного досвіду вчителів у своїй практичній діяльності.

Особливої уваги було надано питанням вивчення законодавчо-нормативної бази, спрямованої на забезпечення ефективності та результативності навчально-виховного процесу.

Продовжує свою роботу В рамках Місячника кращі вчителі школи мали змогу провести Молоді вчителі провели відкриті уроки і виховні заходи.

Продовжує свою роботу консультпункт «Надія». Його робота стала своєрідною гарячою лінією для термінового з’ясування та вирішення будь-яких проблем.

В рамках Місячника кращі вчителі школи мали змогу провести майстер-клас, познайомити молодь зі своїми напрацюваннями.

Молоді вчителі провели відкриті уроки і виховні заходи.

Мали змогу отримати психологічну допомогу в період входження в професію, яку надала практичний психолог школи Орєшкова І.В.

Заключним етапом проведення Місячника традиційно став педагогічний аукціон «Вінок Сухомлинському: сучасні педагогічні технології», під час проведення якого молоді й досвідчені педагоги ділилися своїми напрацюваннями, враженнями від проведених в рамках Місячника заходів.

Підсумком результативної роботи в ході Місячника стала друкована Добірка матеріалів, до якої ввійшли розробки уроків, виховних і методичних заходів, які проводилися молодими вчителями і їх наставниками.

МО вчителів математики, фізики та інформатики.