Про досвід роботи по залученню громадськості міста до співпраці з навчальними закладами

З досвіду роботи на посаді директора НВО №33.

Історично українська школа завжди була центром місцевої громади. Навчальний заклад – це місце, у якому велика увага приділяється освітнім, соціальним, оздоровчим послугам; залученню членів громади до участі в навчально-виховному процесі та налагодженню партнерських відносин між школою та всіма ресурсами, що є в громаді.
    Особливістю управління загальноосвітнім навчальним закладом у сучасних умовах є необхідність залучення до вирішення шкільних проблем різних соціальних інститутів, головним чином - сім'ї і громадськості.
    Розширення громадських основ в управлінні, надання більшої самостійності навчальним закладам – сприяє об'єктивному і всебічному визначенню різних і специфічних освітніх послуг у відповідності з вимогами ринкових методів господарювання.
    Основними учасниками соціуму оточення закладу є:
- батьківська громада;
- позашкільні освітні заклади (дитячо-юнацькі центри, спортивні школи, Будинки культури, бібліотеки, медичні установи);
- представники органів місцевого самоврядування.
    Всі учасники соціуму мають спільну мету, що сприяє вирішенню навчальних завдань у галузі освіти, забезпечення фізичного і духовного розвитку дитини й умов для її повноцінного росту, створення необхідних матеріально-технічних і фінансових умов для практичного здійснення програми розвитку закладу.
    Наш навчальний заклад має системну взаємодію з місцевою громадою.
    По-перше, це батьки та батьківські об'єднання, які створенні для спільного навчання і виховання дітей, надання допомоги педколективу в реалізації завдань загальної середньої освіти, всебічного здійснення зв'язків між родинами; сприяє залученню позабюджетних коштів для забезпечення діяльності та розвитку школи.
     По-друге, це позашкільні заклади, з якими проводиться спільна робота щодо повноцінного духовного, культурного, спортивного розвитку учнів: відвідування бібліотек, творчих гуртків за інтересами, проведення різноманітних виховних заходів, спортивних змагань, тощо.
     По-третє, тісна співпраця з представниками органів місцевого самоврядування. Точніше, вже 4 роки нашим навчальним закладом опікується депутат міської ради Дрига В.В.
    Взаємодія з ним вирішується через:
- вирішення фінансових питань, розв'язання проблем зміцнення матеріально-технічної бази, проведення деяких ремонтних робіт, виділення коштів на придбання господарчих матеріалів, спортивного інвентарю, навчально-методичної літератури, облаштування комп'ютерного класу;
- стимулювання й підтримку творчо працюючих вчителів, обдарованих і талановитих учнів;
- надання допомоги дітям, які потребують соціального захисту;
- розв'язання питань щодо організації загальношкільних свят.
    За таку роботу школа вдячна Дризі В.В. і сподівається на подальшу співпрацію.
    А взагалі, таких людей, які б прагнули до широкого залучення ресурсів місцевих громад, повинно бути більше, бо школа не може стояти на околиці проблем держави, міста і в сучасних економічних умовах залишатися сам на сам із проблемами.
    Давньогрецьке прислів'я говорить: «Громада процвітає, якщо її члени садять дерева, у затишку яких їм не доводиться сидіти». Про це не треба забувати, бо ми робимо гідну справу – виховуємо майбутнє держави, яким воно буде залежить від громади і суспільства в цілому.